Bu kadının evi harika kokuyor, sırrını öğrenin!

223082
- Advertisement -

Koku, günlük hayatımızda en çok kullandığımız duyulardan biridir. Aslında her nefes aldığımızda koku hissini yaşarız. Hal böyle olunca kokuların zihnimizi ve vücudumuzu çeşitli şekillerde etkileyebileceği kanıtlanmıştır. Bu durum, atmosferin ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için günlük yaşam ortamlarında kokuların kullanılmasıyla sonuçlanmıştır. Tam da bu yüzden evimizin sağlıklı bir şekilde güzel kokması aslında çok önemlidir.

Eviniz, işten sonra döndüğünüz, hafta sonlarını veya tatillerinizi ailenizle geçirdiğiniz yerdir. Yani evinizde ihtiyacınız olan temel unsur sakin ve huzurlu bir ortamdır. Güzel bir koku evinizde rahatlatıcı bir ortam yaratabilir.

Evdeki kokular yarattıkları ambiyansın yanı sıra zihniyetinizi de etkiler ve ruh halinizi iyileştirir, bu da sizi hiç olmadığı kadar canlı kılar. İş yerinde stresli bir günün ardından eve gelseniz bile, bu rahatlatıcı kokuların bedeninizi ve zihninizi etkilemesiyle kısa sürede rahatlayacaksınız.

Kokular, özel bir günü daha unutulmaz kılma gücüne sahiptir. İlgili kokular, etrafımızda deneyimlediğimiz zaman anılarımızı da hatırlatır. Evinizin kokusu, ailenizle geçireceğiniz özel günlerinizin dekorunu güzelleştirebilir. Bir gün tek başınıza otururken bu kokular da zihninizde o anıları hatırlamanızı ve sanki önünüzdeymiş gibi tadını çıkarmanızı sağlayabilir. Ayrıca en güzel kokan bir eve geri dönmek, size sıcak bir karşılama hissi verecektir. Bunun dışında evinizi ziyaret eden arkadaşlarınız veya aileniz de evin güzelliğinden bahsedecek çok şey bulacaktır.

Konumuza dönecek olursak; bir önceki sayfada bahsettiğimiz büyünün gerçekleşmesi için kapak, çatal, tornavida, çekiç, biraz uçucu yağ ve kabartma tozu ve bir cam kavanoza ihtiyacınız var.

Her şeyi adım adım nasıl yapacağınızı öğrenebileceğiniz videoyu izleyin. Artık sizin de eviniz harika kokacak!


 

 

- Advertisement -

advertisement