Kanserden Korunmak İçin Tüketmemeniz Gereken 7 Gıda

39618
- Advertisement -

7 Products to Avoid in Order to Prevent Cancer

Her gün çok fazla çeşitte gıda tüketiyoruz ve aslında bunlar sağlığımız için gerçekten hiçbir fayda saplamıyor. Hayatı biraz daha kolaylaştırmak ve beslenmenize yardımcı olmak için kısa bir liste hazırladık. Kanseri önlemek için bu yedi besini öğünlerinden çıkarın. Bunların yerine daha iyi seçenekler bulun ve sağlığınızı koruyun.

1. Çiftlik Balığı

Zararlı kimyasallar, böcek ilaçları ve antibiyotiklerle doldurulmuş çok fazla çiftlik balığı türü (hepsi değilse de) var. Çiftlik balıklarına genellikle GDO ve sağlığa zararlı besinler verilir. Balığın daha hızlı büyümesini sağlamak için üreticiler sağlığımıza zararlı çeşitli yöntem ve teknikler kullanır.

2. Organik Olmayan Meyve ve Sebzeler

Meyveyi tüketmek sizi sağlıklı ve fit yapmaz. Sağlıklı olmanız, günlük olarak tükettiğiniz meyve ve sebzelerin kalitesine bağlıdır. Organik olmayan türler çok zararlı ve kansere neden olurken, yalnızca organik gıdalar sağlığınıza fayda sağlayabilir.

3. Konserve Gıda

BPA miktarı, konserve yiyecekleri bu kadar sağlıksız yapan şeydir. Bu, gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir kimyasaldır. Özellikle şişe ve kutularda kullanılır. Artık bu elementin kansere yakalanma riskini artırdığını biliyoruz. BPA’nın zararsız olduğunu iddia eden üreticilere inanmayın. Gerçek şu ki, bu kimyasal sağlığınızı çok ciddi anlamda etkileyebilir.

4. Diyet Gazlı İçecekler

Fazla kilolardan kurtulmanın en iyi yolu kalori takibi yapmaktır. Yiyecek miktarını azaltıyoruz ve ardından ne kadar kalori tükettiğimizi izlemeye başlıyoruz. Diyetteyken normal gazlı bir içecek yerine, aynı ürünün diyet versiyonunu tercih edersiniz. Ne yazık ki, diyet diye satılan gazlı içeceklerin içerdiği aspartam, kanser de dahil olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

fXDzYdK

5. Patlamış Mısır

İşlenmiş patlamış mısırı sağlıksız yapan tek şey hidrojene yağlar değildir. Günümüzde çoğumuz mikrodalga da yapılan patlamış mısırın kansere de neden olduğunun biliyoruz. Yapışmaz paketlerde tüm sisteminizi bozan kimyasallar bulunmaktadır.

6. Sosisli Sandviçler

Gerçek şu ki, sosisli sandviçler oldukça sağlıksızdır ve kansere davetiye çıkarabilir. Sosisliler, vücut hücrelerinizi öldüren bir kimyasal olan sodyum fosfat açısından zengindir. İşlenmiş et, ülkenin her yıl bir sürü kişinin hayatını kaybetmesinin nedenlerinden biridir.

7. Beyaz Un

Şeker ve unlu mamul seviyorsanız, kansere yakalanma riskini önemli ölçüde artırıyorsunuz. Tüm tümörler basit karbonhidratları sever ve beyaz un ve şeker sayesinde hızla büyürler. Beyaz ekmek, beyaz un kullanılarak yapılır ve un kimyasallarla ağartılır.

- Advertisement -

advertisement