Saçlarınız mı beyazlıyor? Patates dilimleriyle yapacağınız bu uygulamayı deneyin!

1035251
- Advertisement -

canas

Patates kabuklarını çöpe atmak yerine bu kolay uygulamayı yaparak gri saçlardan kurtulun.

Patates ne olursa olsun her evde bulunan bir sebzedir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, çok yönlülüğü ve tadı için bu sebzeyi seviyor. Patates kullanılarak hazırlanabilecek sayısız yemek tarifini hepimiz biliyoruz.

Patateslerin kabuklarını soyduktan sonra hiç vakit kaybetmeden çöpe atıyoruz. Ama ya size gri saçlarınızı siyaha çevirmenize yardımcı olabilecek bir faydası olduğunu söylesek?

Patateslerin kesilip açık bırakıldığında nasıl kararmaya başladığını hepimiz biliyoruz, bunun nedeni tirozinaz olarak da bilinen polifenol oksidaz adı verilen bir enzimin varlığıdır. Bunun dışında demir, çinko, bakır, kalsiyum, potasyum, niasin ve magnezyumla doludur.

Patates kabuğu sadece gri saçlar için değil, aynı zamanda saç dökülmesi için de faydalıdır. Öyleyse, gri saçlarınızı siyaha döndürmek için patates kabuklarını nasıl kullanabileceğinizi hızlıca anlatalım.

Denemek için heyecanlı mısınız? Pahalı güzellik ürünleri kullanmadan gri saçlarınızı orijinal rengine nasıl döndürebileceğinizi görmek için bir sonraki sayfaya tıklayın!

- Advertisement -

advertisement