Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor

1240720
- Advertisement -

Hepimizin uyumaya ihtiyacı var. Hayatımızın yaklaşık üçte birini uyuyarak geçiriyoruz. Bu da epey uzun bir süre! Uyumak sağlığımız için çok önemlidir. Vücudumuz uyku sırasında kendini yeniler, toksinleri dışarı atar ve yeni enerjiyle dolup taşar. Ayrıca uykuda birçok şey psikolojik olarak tedavi edilir ve değiştirilir. Uyku bozukluğunun ciddi sonuçları olabilir. Uzun vadede beyin işleme süreçlerini, konsantre olma ve hastalıkla başa çıkma yeteneğini, duygusal durumu ve fiziksel sağlığı etkiler. Bu yüzden uyku vücudunuz için önemli ve iyidir. Ancak uyku pozisyonunuza daha yakından bakmak önemlidir. Uyku pozisyonunuz çok fazla fiziksel rahatsızlığa neden olabilir ve fiziksel sağlığınız için avantaj veya dezavantajlara sahip olabilir.

Genellikle üç tür uyku pozisyonu vardır: Sırtüstü yatmak, yüzüstü yatmak ve yan dönerek yatmak. Üstlendiğiniz uyku pozisyonu fiziksel sağlığınız için çok iyi veya kötü olabilir.

Sağ tarafa dönük uyuyan kişi siz misiniz? Tebrikler. Bu uyku pozisyonu, özellikle omurganız sağlığınız için idealdir. Tek dezavantajı, bu pozisyonda daha kolay horlayacak olmanızdır. Yan dönüp uyumayı seven tip misiniz? Tek değilsiniz. Bu uyku pozisyonu, çoğu insan için en yaygın pozisyondur. Yan yatarak uyuyan kişiler kollarında veya bacaklarında rahatsızlık hissedebilirler. Sonuçta, her zaman vücudun bir tarafına uzanırlar. Sağ tarafta uyursanız, sindirim fonksiyonunuz veya karnınız olumsuz etkilenebilir. Yüzüstü uyuyorsanız, bu duruşun sağlığınız için iyi olmadığını bilmek isteyeceksiniz. Bu pozisyon boyun bölgesinde ağrı ve gerginliğe neden olur. Gece boyunca bu pozisyonda, başınız çok dönecek ve omurganız sıkışacaktır.

- Advertisement -

advertisement