Makarna Suyunu Neden Ziyan Etmemelisiniz?

114070
- Advertisement -

Image may contain: Spaghetti, Food, Pasta, Dish, and Meal

Makarna suyunu lavaboya boşaltmak yerine, makarnanızı maşayla başka bir kaba alın. Ya da bir makarna çatalı veya kevgir de kullanabilirsiniz. Bu işlem tüm o muhteşem sıvıyı korurken, makarnayı tencereden hızlı bir şekilde çıkarmanıza izin verir.

Maşa, spagetti veya fettuccine gibi uzun makarnaları kavramak için kullanışlıdır, kevgirse penne, midye veya diğer kısa şekilliler için mükemmeldir. Her ikisi de gerçekten ucuz (ve makarna dışında da mutfakta kullanılabilen) aletlerdir.

Makarna çatalı (genellikle yarı rahatsız edici renkli tuhaf, büyük, plastik veya metal çatal/bıçak melezi) makarna dışı gıdalar için pek kullanışlı değildir. Makarna araçları söz konusu olduğunda, çok yönlülük için maşa ve kevgirden yanayız.

Evet, şimdi konumuza dönelim…

Makarnayı suyundan ayırmak için gerekli aleti aldığınıza göre, biraz iş yapmanın zamanı geldi. Yarattığınız zengin, ipeksi, restorana yakışır soslar sizi bir anda İtalya’ya götürecek. Bu sosla bir İtalyan lokantası bile işletebilirsiniz. Umarım bir masa bulabiliriz. Makarna sosu bu kadar iyi olduğundan, rezervasyonların yoğun olacağından emin olabilirsiniz.

- Advertisement -

advertisement